Pavasara darbi apkures sistēmām: kā nodrošināt ilgstošu aizsardzību un efektivitāti starpsezonā

Apkures sistēmas

Pavasaris iestājies un tas ir uz palikšanu jau pavisam noteikti. Tas nozīmē tikai to, ka apkures sezona ir pilnībā noslēgusies, kas atgādina par noteiktām darbībām saistībā apkures katliem vasaras periodam. Tā pat kā uzsākot apkures sezonu mēs sagatavojam katlu iekārtu darba sezonai, tā pat arī noslēdzot to ir zināma procedūra starpsezonas katlu konservēšanai, lai rudenī uzsākot jauno apkures sezonu katlu iekārta būtu tādā pašā stāvoklī, kā to atstājām pavasarī un sezonu varētu uzsākt bez raizēm. Kā zināms metāla virsmu, siltum-mehāniskajās sistēmās, lielākais drauds ir  korozija. Sistēmas aizsardzība pret koroziju ir svarīga gan darba laikā, gan dīkstāves vai gaidīšanas režīmā.  Tāpēc siltumiekārtā starpsezonā nepieciešams sagatavot stāvēšanai, lai iekšējā virsma būtu aizsargāta pret koroziju. Tāda pati situācija ir arī starp-sezonas laikā, ja katlam tiek veikta apturēšana līdz pilnīgai atdzišanai un darbība tiek atsākta pēc vairākām dienām vai nedēļām. Siltum-tehnisko metāla virsmu aizsardzība ir jāveic gan katliem, gan arī siltummaiņiem, turbīnām, tvertnēm, cauruļvadiem kā arī dzesēšanas sistēmu, tai skaitā ar glikolu darbināmās sistēmas, iekšējās virsmas ir jāapstrādā ar korozijas aizsardzības līdzekļiem starpsezonas laikā.

Esam gatavi iesaistīties un izstrādāt programmu gan korozijas aizsardzībai sezonas ikdienas darba laikā, gan sistēmu un iekārtu starpsezonas laikā konservēšanai līdz 24 mēnešiem nodrošinot nepārtrauktu aizsardzību veidojot pašatjaunojošu monomolekulāro inhibējošo slāni. Konservējošais līdzeklis aizsargā nepieejamas un padziļinātas virsmas izmantojot tvaika fāzes inhibējošo darbības efektu. 

Raugoties no vides viedokļa- konservējošā viela nesatur nitrītus, fosfātus, smagos metālus un arī ne brīvios amīnus. 

Pēc starpsezonas katlu konservēšanas, tas ir pirms palaišanas atpakaļ darbā- sistēmu nepieciešams tikai izskalot ar ūdeni. 

Veiksmīgu starpsezonu un gatavošanos jaunajai siltuma apkures sezonai jau pavisam drīz pēc dažiem mēnešiem.

Ja Jums ir jautājumi par korozijas aizsardzību un siltumiekārtu efektivitāti starpsezonas laikā, vai arī vēlaties uzzināt vairāk par mūsu pakalpojumiem, lūdzu, sazinieties ar mums! Apmeklējiet mūsu LinkedIn lapu, lai iegūtu vairāk informācijas un sekotu līdzi jaunākajām nozares aktualitātēm. Mēs esam šeit, lai palīdzētu Jūsu uzņēmumam sagatavoties nākamajai apkures sezonai ar labāko iespējamo aizsardzību un efektivitāti.