Cik daudz ūdens resursu var ieekonomēt korekti attīrot un vadot atbilstošus procesus?

Ekonomija

Pasaules ūdens resursu diena tiek atzīmēta 22.martā kopš 1993. gada, bet Latvijā to atzīmē kopš 1996.gada. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību ūdenim. Lai sabiedrība domātu un saudzētu dabā tik nozīmīgo ūdeni, jo ūdens resursi ir ierobežoti, bet pieprasījums un patēriņš strauji aug. Protams, arī pārējās dienas gadā mums ir jāturpina aktīvi domāt un strādāt pie šī jautājuma, tāpēc ūdens ieekonomēšana korekti attīrot un vadot procesus is tik svarīga.

Ūdens ir svarīgs elements rūpniecībā, enerģētikā un, protams, visas dzīvības nodrošināšanā. Tas tikai nozīmē to, ka mēs visi esam ļoti saistīti un pakārtoti ūdens aprites ciklam, tāpēc tas ir tik ļoti un pat vitāli nopietni.

Runa ir par ūdeni, ko mēs nesaudzīgi izlietojam un izlejam kanalizācijā, kas noved pie šī dabas resursa neatgriezeniskas samazināšanās un papildus piesārņojuma veidošanos dabā.

Mūsu pieredze šobrīd ir, ka rūpniecībā vidēji iespējams samazināt līdz pat 50% no visa drenāžā izlietā jeb “izmestā” H2O, kas veidojas tā sagatavošanas jeb attīrīšanas procesā. To var mazināt šādi:

  1. Izlietot saudzīgāk patērēto ūdeni un samazināt šo daudzumu.
  2. Kvalitatīvi izstrādāts tehnoloģiskais process nodrošina gan augstu rezultātu, gan samazina izlietoto ūdeni.
  3. Atbilstoša procesa kontrole un vadība nodrošina ūdens daudzuma un ekspluatācijas materiālu būtisku ietaupījumu.
  4. Iespējams izskatīt arī daudzus citus ūdens avotus, kas ir pieejami visapkārt mums dabā.
  5. Arī ražošanas dažādi procesi prasa atšķirīgu ūdens kvalitāti, kas rezultējas gan apstrādes izmaksās, gan kopējā ūdens patēriņā.
  6. Korekti attīrot ūdeni, to iespējams atgriezt atpakaļ saimnieciskajā apritē.

Jūs sakiet ka nav iespējams samazināt ūdens daudzumus? Izaicini mūs – mēs pierādīsim pretējo!

Papildus ieguvums – šie projekti ir ar ļoti labu atmaksāšanos un ilgtermiņā sniedz pieklājīgu ietaupījumu.

Vai jums ir interese par ūdens taupību un efektīvām attīrīšanas metodēm? Apmeklējiet mūsu LinkedIn lapu vai sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk un sazinātos ar mums, lai diskutētu par jūsu uzņēmuma konkrētajām vajadzībām un iespējamajiem risinājumiem!